środa, 13 marca 2013

Demony. Grzech Pierworodny - Lisa Desrochers

Luc Cain, niegdyś wysłannik Lucyfera, przeszedł przemianę i wypowiedział Piekłu posłuszeństwo. Demony postanawiają się o niego upomnieć. Luc i Frannie muszą oddać się pod opiekę aniołów, w tym konkurenta Luca – Gabe’a. Do jakiego podstępu ucieknie się Lucyfer, aby odzyskać dawnego podwładnego?

Frannie do tej pory prowadziła zwyczajne życie. Pochodzi z katolickiej, wielodzietnej rodziny, uwielbia wraz z dziadkiem rozmowy o samochodach jak i odnawianie z nim starego auta. Jednak jej życie zaczyna się zmieniać, kiedy pojawia się w nim Luc. Dziewczyna się dowiaduje, że anioły i demony istnieją naprawę. A jej ukochany należy do jednych z nich. Jednak dla nie zrezygnował z Piekła i przeszedł przemianę. Lecz demony nie tak łatwo dają o sobie zapomnieć. Zaczynają się upominać. Para zakochanych jest zmuszona szukać pomocy u aniołów. 

Poprzednia część serii ,,Demony" przypadła mi do gustu ze względu na dość pokręcony pomysł na fabułę. Książkę ,,Grzech pierworodny" zaczęłam czytać z pozytywnym nastawieniem. Czy się zawiodłam? A może również mi się spodobała? Muszę przyznać, że wydarzenia jakie dzieją się w tej książce są dziwne, nawet jak na fikcyjne zdarzenia. Lecz właśnie ta dziwność, inność mnie przyciągnęła do tej książki i nie tak szybko mnie od niej uwolniła. 

Tym razem pojawia nam się narracja z perspektywy aż trzech osób, a mianowicie Frannie, Luca i Matta. Nie da się nie zauważyć, że bohaterzy mają dziwny sposób myślenia. Czasami nawet denerwujący. Lecz da się to wszystko wytrzymać. Udało mi się nawet przetrzymać nudnawy początek, a to wszystko dla wydarzeń, które w końcu się rozwijają i strasznie zaciekawiają. Ja zostałam nimi ujarzmiona. W tym szaleństwie coś jest, co mnie przyciąga. Polecam! 

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!

14 komentarzy:

 1. kiedyś miałam ochotę na pierwszy tom, ale po przejrzeniu go w Empiku - przeszła mi jakoś.
  może kiedyś namyślę się z powrotem, ale szczerze mówiąc - nie sądzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety obawiam się, ze to nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem takie pełne szaleństwa książki mają w sobie pewien urok. Jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła książki zapowiada się ciekawie. Lubię motywy aniołów i demonów w książkach. Może kiedyś przeczytam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. obecnie cierpię na chroniczny brak czasu, więc kolejnej serii nie jestem w stanie rozpocząć. choć nie powiem, motyw aniołów bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooo jak pozytywnie:) Miałam obawy, a bardzo mnie korci pierwsza część. Chyba się w końcu ruszę za nią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam pierwszą część, jednak jak na razie nie mam ochoty na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niedawno pisałam recenzje pierwszej części i muszę przyznać, że mam podzielone zdanie na jej temat - po z jednej strony "Demony" czytało się szybko, akcja pędziła, a zakończenie było nieprzewidywalne, jednak z drugiej strony wciąż czułam jakieś powiązania ze "Zmierzchem" czy "Pamiętnikami wampirów" - mam tu na myśli elementy fabuły, a nie wampiry :p Mimo wszystko "Grzech pierworodny" mam w planach, bo jestem strasznie ciekawa dalszych losów Frannie ;) Ciekawa recenzja, pozdrawiam serdecznie :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego w reakcjach jest tylko "czytałam"? Faceci nie mogą kliknąć ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, jak mogłam się tego dopuścić? Zapomniałam o płci męskiej! Karygodny czyn. PRZEPRASZAM. Już to zmieniłam :)

   Usuń
 10. Na razie sobie odpuszczę. Moja lista "chcę przeczytać" i tak już jest nieznośnie długa, a doba nijak nie chce się wydłużyć :P Zresztą jakoś nie mogę się przekonać do tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwa pierwsze tomy już za mną i również bardzo mi się podobały:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety, to raczej nie jest pozycja dla mnie:(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!