piątek, 14 czerwca 2013

Królestwo cieni - Celine Kiernan

Wynter Moorehawke podróżuje przez nieprzebyte lasy w poszukiwaniu zbuntowanego księcia. W ciemnościach czai się wielu nieprzyjaciół. Dziewczyna nabiera otuchy, gdy spotyka Raziego i Christophera. W ślad za przyjaciółmi podążają też dawni wrogowie, a Wynter musi stawić czoła strasznym Wilkom. Bohaterowie szukają schronienia u Merronów - tajemniczych ludzi z Północy. Okazuje się jednak, ze Merroni sprzymierzyli się z odwiecznym wrogiem królestwa...


Wynter jeszcze nie tak dawno wróciła do rodzinnego miasta, lecz nie dane jej było zostanie tam na dłużej. Wyrusza w podróż w poszukiwaniu księcia. Na jej szlaku zjawia się kilka przeszkód, jednak dzielna dziewczyna się nie poddaje, pokonuje je i prze dalej. Na drodze spotyka Raziego i Christophera, którzy dodają jej odwagi i siły w dalszej podróży. Wszak nie są oni w stanie zwalczyć zła, które za nimi podąża. Muszą walczyć. 

Bardzo spodobała mi się pierwsza część ,,Trylogii Moorchawke" pod tytułem ,,Zatruty tron". Na początku nie spodziewałam, że mi się tak spodoba. Po przeczytaniu jej marzyłam o tym by jak najszybciej zapoznać się z częścią drugą. Minęło kilka miesięcy, lecz jestem już po jej lekturze. ,,Królestwo cieni" ma świetną fabułę. Również jest ona ciekawa, porywająca czytelnika w swój świat, jak i też odrobinę niebezpieczna, co tylko dodaje smaczku podczas połykania kolejnych stron. Jednak mimo ogólnie bardzo dobrego wrażenia znalazłam w książce kilka fragmentów, przy których trochę dłużył mi się czas. Na szczęście było ich niewiele i przy ogólnym rozrachunku można je wybaczyć. 

Wielkim plusem obdarzyłam tę książkę za to, że czyta ją się szybko, i to naprawdę szybko. W błyskawicznym tempie połykałam kolejne stronice książki, co wpływało na to, że szybko poznałam całą zawartość książki, a to bardzo lubię. Podczas jednej lekcji w szkole mogłam przeczytać znaczną część książki przez co wracałam do domu z uśmiechem na twarzy, że przeczytałam już pewną, dzienną normę i mogę w dniu dzisiejszym ją jeszcze sporo przekroczyć. 

Jeśli spodobała Ci się część pierwsza, chcesz poznać bardziej bohaterów oraz lubisz niebezpieczeństwo, które może wyłonić się z każdej strony sięgnij po książkę ,,Królestwo cieni". 

Ocena 5,5/6

20 komentarzy:

 1. Od jakiegoś czasu poluję na pierwszy tom. Bardzo mnie zainteresowała ta seria.

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytam pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bym chciałam przeczytać I tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę trylogię, chociaż została mi do przeczytania jeszcze ostatnia część, ale i tak wiem, że mi się spodoba :D Również polecam innym bo naprawdę warto :]

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę gdzieś złapać pierwszą część :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli znajdę i przeczytam pierwszą część to może po nią sięgnę. Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam - moim zdaniem najlepsza część z całej serii! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Za mną dopiero pierwszy tom :) Muszę się zabrać za kolejne!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie są to książki, które powalają mnie na kolana, ale może kiedyś spróbuję i sięgnę po nie. Oczywiście na początek po "Zatruty tron":)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę nie moje klimaty, ale podoba mi sie to co napisałaś o tej książce, że "Niebezpieczeństwo może wyłonić się z każdej strony". Może jednak po nia siegnę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem jednak podziękuje, ponieważ nie zaciekawiła mnie fabuła tej trylogii, ale może mój bratanek będzie nią zainteresowany. Spytam się go, jak coś.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam w planach pierwszą część. Mam nadzieję, że mi się spodoba mimo dłużących się fragmentów.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam pierwszy tom do przeczytania na mojej wakacyjnej liście - mam nadzieję, że mi się spodoba. Potem poszukam gdzieś drugiego na wymianę albo po promocji :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapowiada się interesująca seria :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam o tym cyklu, ale z chęcią przyjrzę mu się bliżej

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak dla mnie to najlepsza część, ogólnie cudowna seria. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. nie miałam okazji poznać pierwszej części serii, ale jeżeli nabiorę ochoty na tego typu lekturę o Celine na pewno będę pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czytałam i książka po prostu genialna.
  Bohaterowie i te czasy. <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!