poniedziałek, 10 czerwca 2013

Trup Gideona - Preston, Child

Naukowiec specjalizujący się w badaniach nad bronią nuklearną popada w szaleństwo: terroryzuje bronią i przetrzymuje w charakterze zakładników Bogu ducha winną rodzinę z Queensu. Stawia tym samym na nogi wszystkie służby policyjne i doprowadza do wielogodzinnego impasu. Pióropusz radioaktywnych cząstek nad jedną z dzielnic Nowego Jorku prowadzi śledczych do opuszczonego magazynu kolejowego, gdzie najprawdopodobniej ktoś niedawno konstruował bombę atomową. Dalsza analiza dowodów wskazuje, że najprawdopodobniej dojdzie do niewyobrażalnego: za dziesięć dni w rezultacie nuklearnego ataku terrorystycznego Nowy Jork wyparuje z powierzchni Ziemi. 
Tylko dziesięć dni. W tym krótkim czasie Gideon Crew podąża tropem tajemniczej komórki terrorystycznej od przedmieść Nowego Jorku po górzyste bezludzia Nowego Meksyku i przy okazji odkrywa, że koniec może być o wiele straszniejszy niż archetypiczny Armagedon.

Gideon spędził szaleńcze lata młodzieńcze, lecz porzucił je na rzecz oczyszczenia już martwego ojca z zarzutów na nim ciążących. Dla tej sprawy poszedł na studia i stał się fizykiem, specjalistą od bomb nuklearnych, które to właśnie zmusiły go teraz do działania. Jego kolega z pracy oszalał i jako zakładników wziął niewinną rodzinę. Gdy wydaje się, że wszystko już się skończyło odkryty zostaje trop prowadzący do szykującego się zamachu terrorystycznego. Gideon rusza w pościg by ocalić wiele istnień.

Do tej pory miałam okazję przeczytania jednej książki duetu Preston & Child, która bardzo mi się spodobała. Pamiętałam, że książka tak mnie wciągnęła, że czytając ją pobiłam swój rekord w przeczytaniu jakiekolwiek książki, tak przynajmniej mi się zdaje. W poszukiwaniu czegoś równie dobrego skusiłam się na inny cykl autorów. ,,Trup Gideona" to druga część ,,Cyklu z Gideonem Crew", jednak bezproblemowo można zacząć od tej części. Podczas czytania nie miałam wrażenia jakbym była o czymś niedoinformowana, gdyż było to w poprzedniej części. Po prostu czytałam i się zachwycałam. No właśnie, zachwycałam. 

Książka bardzo szybko nade mną zawładnęła. Zyskała pełną kontrolę nad moim umysłem. Bardzo szybko nabiera ona dynamiki i nie opuszcza swego poziomu. Podczas czytania nie znalazłam jakiegokolwiek fragmentu, który by mi się nie spodobał. Wszystko do mnie przemawiało i tylko uświadamiało, że książka jest niesamowita. Nieraz miałam pewność, że się już domyśliłam, jak autorzy planują pokierować rozwojem wydarzeń, aż tu nagle szok i akcja mknie w innym, niespodziewanym kierunku. Jak tego nie pokochać? Tylko czytać i się zachwycać talentem autorów, jak i nieprzewidywalnością, unikalnością historii. Polecam! 

Ocena 6/6

11 komentarzy:

 1. W danej powieści oprócz ciekawej fabuły liczy się dla mnie dynamiczna akcja a widzę, że tutaj takowa jest, dlatego dam szanse tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem tylko - jestem ciekawa tej książki, zwłaszcza po takiej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu dorwać poprzednie części:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęcająca recenzja :)Unikalna historia i szybka akcja brzmią ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już czytałam pozytywne recenzje tej książki, a ta tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że muszę po tę pozycję sięgnąć :D

  Zapraszam do siebie: in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam w maju, świetnie napisany kryminał, zaliczę do go swoich ulubionych i zdecydowanie mam ochotę na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo spodobała mi się ta książka. Zaskoczyły mnie wyjaśnione sytuacje oraz jakim człowiekiem tak naprawdę był Chalker.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wysoka ocena, zachęcająca opinia, widzę, że muszę się za nią rozejrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi interesująco. Być może dam się skusić :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Widziałam w zapowiedziach tę pozycję, ale jakoś nie byłam przekonana, żeby po nią sięgnąć. Po Twojej recenzji zmieniam zdanie i wpisuję tę książkę na listę poszukiwanych pozycji, które chcę koniecznie przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Parę dni temu skończyłam czytać :D Uwielbiam tych autorów! :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!