środa, 19 czerwca 2013

Ścigana - Tess Gerritsen

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

Jordan pochodzi z zamożnej, cenionej rodziny. Jednak dla ochrony honoru oraz małżeństwa starej przyjaciółki zamierza popełnić czyn karalny. Podczas włamania do domu nielubianego znajomego natrafia na złodziejkę. Clea od tego momentu wiele namiesza w życiu mężczyzny. Kobieta ucieka od niebezpieczeństwa, które goni ją wielkimi krokami. Była świadkiem wielkiego przestępstwa, lecz które władze uwierzą karanej złodziejce? 

Dla osoby, która stale odwiedza mój blog nie będzie zaskoczeniem, że książka ,,Ścigana" bardzo mi się spodobała. Miałam do tej pory przeczytać kilka książek pani Gerritsen i każda przypadła mi do gustu. Autorka ma niesamowite pomysły na wątki kryminalne, w które delikatnie wplata wątek romansu między dwójką bohaterów.  Książkę ,,Ścigana", jak i inne dzieła Tess, uważam za wyśmienite, gdyż przy nich bez problemu mogę się odprężyć oraz przenieść się do świata intryg, niebezpieczeństwa oraz miłości. 

,,Ściganą" czytało mi się bardzo szybko i w pełnym zaangażowaniem w bieg historii. Lekturze sprzyja duża czcionka, jaka została wykorzystana oraz niesamowicie wciągający wątek kryminalny, który sprawił, że chciałam jak najszybciej poznać zakończenie całej tej historii. Podczas czytania co chwilę do głowy przychodziły mi pytania na temat dalszych wydarzeń. Przez wszystkie strony towarzyszyło mi uczucie zaciekawienia oraz zainteresowania. Byłam po prostu bardzo zaintrygowaną całą historią. 

Jeśli lubisz niebezpieczeństwo, intrygi, zaskakującą historię oraz miłość, która nie omija nawet arystokratów i rzezimieszków to książka ,,Ścigana" jest idealną pozycją dla ciebie. Polecam!

Ocena 6/6

11 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i jestem nią zachwycona. Gerritsen znów pokazała klasę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wiele bardzo pozytywnych recenzji na temat tej ksiązki, na razie mam sporo swoich zaległości ale jak się z nimi rozprawię także z checią bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z miłą chęcią przeczytam, ale zanim zacznę jej szukać muszę przeczytać to, co czeka na swoją kolej od dawna...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Powoli dochodzę do wniosku, że kiedy nie miałam bloga moja lista książek `chcę przeczytać` była króciutka, a teraz? Jest przeraźliwie długaaa! „Ściganą” też do niej dodaję :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z ogormną chęcią bym przecztała :) Ostatnio czytam coraz więcej ksiązek tego typu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Posiadam dwie książki Gerritsen, więc na razie planuję zapoznać się z nimi, ale możliwe, że kiedyś postanowię przeczytać także inne powieści pisarki - wtedy będę miała na uwadze "Ściganą".

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka dopiero przede mną i jestem jej dość ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam pióro Tess Gerritsen. mam w planach wszystkie jej powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejna Tess, na którą mam ochotę ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!