sobota, 28 kwietnia 2012

Miasto szczurów - Emily Rodda

Czerwony jak krew rubin jest drugim kamieniem z magicznego Pasa Deltory, znalezionym przez Liefa, Bardę i Jasmine. Zachęceni tym sukcesem i wzmocnieni magicznymi właściwościami odnalezionych kamieni bohaterowie udają się do Miasta Szczurów. Tam jednak czyha na nich niebezpieczeństwo, którego się nie spodziewali...
Pas Deltory zawiera siedem klejnotów od siedmiu plemion, które się zjednoczyły i pokonały ciemności, które nad nimi ciążyły i miały zostać one bezpieczne póki istniał chroniący ich Pas Deltory. A nim opiekowali się rodzina królewska. Teraz został zniszczony, lecz znaleźli się śmiałkowie, którzy wyruszyli by znaleźć jego klejnoty.

Lief, Barda, Jasmine tym razem wybierają się do Miasta szczurów, by znaleźć kolejny klejnot do Pasa Deltory. Mając już topaz i rubin, które pomagają im w niebezpieczeństwie wpadają w kolejne tarapaty pełne przygód. Ale czegoś się nie robi dla uratowania własnego kraju. Napotykają Toma i jego niezwykły sklep. A także miasto pełne zasad, które są dla nich dziwne i w którym wpadną w niemałe kłopoty.

,,Miasto szczurów" jest to książka pełna przygód, niebezpiecznych przygód dla bohaterów, a niesamowitych i wciągających dla czytelników. Książka jest bardzo skromna, gdyż nie zawiera nawet dwustu stron, lecz nudzić przy niej się nie można. Autorka umieszcza jedną akcję po drugiej i tak mamy stworzony wciągający cały bieg historii. 

Jest to trzecia część na osiem całego cyklu ,,Pas Deltory" lecz wiem już teraz, że przy tej części jak i przy każdej innej nudzić się nie można. Rzadko mam możliwość przeczytania tak fajnej serii przygodowej, więc zachęcam wszystkich by też z niej skorzystali.

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuję!! 

8 komentarzy:

 1. Wiem, komu mogłabym ją polecić:)). A recenzja jak zawsze ciekawa. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie mam czasu na nowe książki, ale jak ogarnę zaległości, to może sięgnę po tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam i zobaczę, czy mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie, ale aż 8 tomów... O nie, to zdecydowanie za dużo. Chyba tym razem sobie odpuszczę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nazwa ciekawa ;P ale jak na razie też sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie mam za sobą tylko pierwszą cześć tej serii. Nawet mi się podobała. Szkoda tylko, że jest taka krótka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie miałam jeszcze możliwość zapoznać się z tym cyklem, ale jako, że aktualnie przechodzę fazę obyczajówek, to wstrzymam się z jego szukaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety mimo szczerych chęci nie mam możliwości zapoznania się z tą serią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!