środa, 11 kwietnia 2012

W otchłani - Beth Revis

Nieodległa przyszłość. Siedemnastoletnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji kosmicznej, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż ma trwać trzysta lat, dlatego pasażerowie zostają poddani hibe
acji. Któregoś dnia Amy zostaje brutalnie wyrwana z lodowatego snu. Ktoś próbował ją zamordować! Dziewczyna jest uwięziona na statku kosmicznym, którego mieszkańcy poddali się władzy Najstarszego, despotycznego i przerażającego przywódcy. Jest jednak jeszcze Starszy - zafascynowany Amy zbuntowany nastolatek i następca Najstarszego. Chłopak próbuje przejąć władzę. Czy Amy może mu zaufać?


Amy wraz z rodzicami poddała się zamrożeniu na 301 lat. W tym czasie statek wraz z ludźmi miał udać się na nową planetę, którą mieli osiedlić. Starszy znajduje się na tym samym statku co Amy. Tylko, że on do tej pory nie wiedział jaka jest tajemnica ,,Błogosławionego". Jako następca Najstarszego, który zajmuje najwyższą pozycję i który dowodzi ludnością żyjącą na statku, odkrywa wszystkie sekrety. Pewnego dnia odnajduje tajny poziom statku, którego nie ma na mapie i tam właśnie spotyka dziewczynę, która oczarowała go swoim wyglądem, który był inny, gdyż wszyscy jego znajomi wyglądają tak samo, oliwkowa skóra, brązowe oczy i włosy. Starszy nie może zapomnieć o rudej dziewczynie, która jest zamrożona na ostatnim poziomie, póki ona się nie obudziła.

Książka mnie oczarowała. Historia dziejąca się na statku, który znajduje się gdzieś we Wszechświecie, zamrożona od kilkudziesięciu lat dziewczyna bardzo mi się spodobała. Historia dziejąca się w książce nie zanudza czytelnika, nie znalazłam w niej niczego zbędnego. Niekiedy potrafi wciągnąć w swój świat, że można zapomnieć o tym, gdzie naprawdę się znajdujemy, przenosimy się do tego dystopicznego świata.

Samo napomknięcie, że jest to książka dystopiczna powinno dać do zastanowienia na czym polega ta czarna wizja świata. Najstarszy zarządza ludnością nie bez powodu, ludzie są też jednakowi pod względem wyglądu nie bez powodu. A więc dlaczego? Starszy przygotowując się do objęcia władzy właśnie uczy się, dochodzi to tych powodów, a czytelnik temu towarzyszy. Przenosi się także w świat książki w najbardziej wciągającym momencie jaki jest odnalezienie człowieka, który powoduje chaos na statku.

Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

8 komentarzy:

 1. Kurcze jak na razie same dobre opinie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, więc nie mogę się doczekać kontynuacji:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. kosmiczne eskapady to nie dla mnie. preferuje tematykę znacznie bardziej przyziemną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie spotykam się z samymi pozytywnymi opiniami, wiec myślę, że się skuszę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. I kolejna pozytywna recenzja. Muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podobała i nadal gdy na nią tylko spojrzę - powracam do jej akcji myślami. Dobrze, że już w lipcu kolejna część ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna pozytywna recenzja zachęca mnie do sięgnięcia po powieść. Mam nadzieję, że dane mi będzie szybko ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!