piątek, 3 sierpnia 2012

Aura - Alyson Noel

Riley Bloom zostawiła siostrę Ever w świecie żywych, a sama przeszła mostem na drugą stronę - Tu, gdzie życie jest Teraz. Teraz stara się zadomowić w nowej rzeczywistości. Okazuje się, że życie po śmierci nie ma nic wspólnego z czasem wolnym, a Riley ma sporo pracy. Zostaje Łowcą Dusz. Wraca na ziemię z pierwszym zadaniem. Czeka na nią Promienisty Chłopiec, którego już wielu Łowców Dusz próbowało przeprowadzić na drugą stronę życia...Riley spędziła bardzo długi czas na ziemi. Komunikując się z żyjącą siostrą, chciała poczuć się jak żywa nastolatka, po raz ostatni, gdyż Riley jest duchem. Zginęła wraz z rodzicami w wypadku samochodowym. Teraz jednak przeszła na drugą stronę mostu, do świata nieumarłych, gdzie może swobodnie mieszkać ze swoimi rodzicami. Chodzić do szkoły, która okazała się być niezwykła. Tutaj uczy niezwykłych rzeczy, tu próbuje ułożyć sobie teraźniejsze życie po życiu.

Riley poznałam w cyklu ,,Nieśmiertelni", który jest cyklem o życiu jej siostry Ever, która nie jest zwykłą nastolatką i która także ma wiele przeciwności na drodze w życiu. Riley w życiu siostry wiele namieszała, ale także pomogła. Jako duch śledziła znane osobowości i przekazywała najświeższe informacje dla siostry. W świecie śmiertelników dziewczyna była trochę lekkomyślna, lecz w ,,Aurze" się to zmieniło. Co bardzo mi się spodobało.

W ,,Aurze" obserwujemy ciekawe wydarzenia jakimi są poznawanie swoich możliwości przez Riley. Poznajemy wiele odczuć dziewczyny podczas poznawania prawdziwej siebie, co autorka moim zdaniem świetnie opisała i co czyta się bardzo przyjemnie. Mimo, że ta seria, gdyż ta książka posiada kontynuację, jest polecana dla młodszych fanów to nie miałam wrażenia jakiegokolwiek udziecinnienia, uproszczenia teksu. Książkę czyta się lekko i przyjemnie co jest ważnym atutem w książkach.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

9 komentarzy:

 1. a ja chętnie rzuciłabym na nią okiem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i książka nie była jakimś wielkim zaskoczeniem;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może moja młodsza siostra będzie zainteresowana tą książką;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej autorki czytałam "Ever" i ta książka totalnie mnie zawiodła... Od tamtej pory wystrzegam się innych "dzieł" tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś do niej zajrzę jednak nie jestem zachwycona twórczościom tej autorki więc nie będę jakoś specjalnie jej szukać.

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam autorke i jej cykl Ever, ale po tą ksiazke raczej nie zajrze

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie ta książka zupełnie się nie spodobała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka. Myślę, że moja nastoletnia bratanica będzie nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!