piątek, 17 sierpnia 2012

Serce w chmurach - Jennifer E. Smith

Ten dzień wyglądał na najgorszy w całym życiu siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Utknęła na lotnisku w Nowym Jorku, spóźniona o cztery minuty na lot do Londynu i najprawdopodobniej również na drugi ślub ojca żeniącego się z kobietą, której nawet nie poznała, a więc i nie polubiła. Wtedy, w zatłoczonej poczekalni, spotkała chłopaka idealnego. Był Anglikiem, miał na imię Oliver i rezerwację na najbliższy nocny lot do Londynu. Tuż obok miejsca Hadley... Zbiegi okoliczności i dziwne przypadki odgrywają wielką rolę w tej dowcipnej powieści o związkach rodzinnych, drugich szansach, jakie daje nam życie, a zwłaszcza o młodzieńczej pierwszej miłości. Rozgrywająca się w ciągu zaledwie
24 godzin historia Hadley i Olivera przekonuje, że prawdziwa miłość może nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie i miejscu, że strzały Amora znajdują drogę
do ludzkich serc nawet w nowoczesnym świecie, w którym tak łatwo spóźnić się na samolot i tak trudno zauważyć to,
co najważniejsze.

Rodzice Hadley rozstali się ponad dwa lata temu. Teraz jej ojciec ma nowe życie i planuje mieć nową żonę. Dziewczyna z tej okazji wybiera się na lotnisko, by dotrzeć do kraju oddalonego o siedem godzin lotu samolotem od jej miejsca zamieszkania. Jednak zanim dociera na lotnisko przydarzają się różne wypadki, co skutkiem było czterominutowe spóźnienie, więc nie zostaje jej nic innego jak polecenie następnym lotem. Podczas czekania poznaje Oliviera, a różne przypadki sprawiają, że ich przygoda jeszcze się nie kończy. 

,,Serce w chmurach" jest książką, która zdaje się nieść ze sobą lekką historię o romantycznej miłości. Ale czy tak naprawdę jest? Czy tylko z powodu prostej historii o miłości książka ta zdobyła poparcie od wielu czytelników? Sądzę, że nie tylko w tym tkwi sekret. Choć na pewno przyczyniło się w znacznym stopniu do sukcesu, gdyż wiele można spotkać osób, które poszukują romantycznej historii na stronicach książki, która rozgrzeje ich serce. Myślę też, że ta książka potrafi skłonić nie jednego czytelnika do refleksji, gdyż tak było w moim przypadku. Po skończeniu lektury jak i podczas czytania zastanawiałam się nad wieloma sytuacjami z życia, które zrodziły się z przypadku i czy jeszcze czeka mnie wiele takich przeżyć, które zmienią diametralnie moje życie. I nie tylko mi tu chodzi o zaznanie takiej miłości jaką znajdziemy w książce, ale też o sprawy bardziej codzienne, które sprawiają, że na twarzy pojawia się uśmiech. 

Refleksyjna część nie jest jedyna rzeczą jaka spodobała mi się w tej książce. Przecież nie każdy musi się na nią natknąć przy tej książce. ,,Serce w chmurach" jest to książka nie tylko o miłości od pierwszego wejrzenia, która wydaje się być bardzo popularna wśród tego typu książek. Spotkamy się także z próbą rozwiązania problemów, z którymi spotyka się zapewne nie jeden nastolatek. Muszę przyznać, że autorka tu także mnie nie zawiodła, gdyż uczyniła to w dość ciekawy i jak dla mnie zaskakujący sposób. 

Reasumując ,,Serce w chmurach" jest to książka o pięknej miłości, problemach rodzinnych, która poruszy serce i może spowodować niespodziewany uśmiech na twarzy czytelnika. Żałuję tylko, że książka liczy sobie lekko ponad dwieście stron. Choć może w jej przypadku to idealna długość. Na pewno w sam raz by zaciekawić czytelnika i zająć go na jeden wieczór, by w przyszłości, gdy przypomni sobie o tej książce pojawił się mu uśmiech na twarzy.

Ocena 6/6
Za książkę bardzo dziękuję!!!

6 komentarzy:

 1. No właśnie słyszałam, że książka jest baaaardzo fajna i teraz jeszcze Twoja opinia.. Muszę ją mieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i również polecam tym, którzy jeszcze nie czytali ;) Wzruszająca opowieść :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i bardzo mi się podobała, chyba w najbliższym czasie ją sobie przypomnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham tę książkę, no kocham <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecę tę książkę dla siostry. Myślę, że będzie zadowolona:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja kusząca, ale ja mówię pas :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!