środa, 29 sierpnia 2012

Wybranka bogów cz.2 - P.C. Cast

Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią, która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Ku jej zaskoczeniu zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem okazało się nad wyraz udane.

Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły. Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini…

Shannon Parker trzydziestopięcioletnią nauczycielką. W każdym razie do niedawna nią była. Podczas letnich wakacji wybrała się na Aukcję Przedmiotów Unikalnych, podczas których nabyła wazę, która przeniosła ją do mitycznego Partholonu, gdzie musiała odnaleźć się w nowej roli, Wielkiej Kapłanki i Wybranki Epony - Rhiannon. Niestety nie było jej dane spokojne przyzwyczajanie się do nowej roli, gdyż Fomorianie zaczęli napadać na lud. Teraz wraz z mężem centaurem musi pomóc porwanym kobietom i pokonać armię potworów. 

Część druga ,,Wybranka bogów" jest książką, która trzyma w wielkim napięciu. Czytelnik nie raz się zamartwia o losy bohaterów, czy przeżyją wojnę, jeśli tak to czy odniosą poważne obrażenia. Na szczęście nie cały czas ono nam towarzyszy, ponieważ autorka nie zapomina o świetnym humorze, który przedstawiła nam w pierwszej części. I jak zwykle w największym wydaniu dostarcza nam go główna bohaterka.

,,Wybranka bogów cz.2" jest świetną książką, która czyta się w pełnym skupieniu na dziejącej się akcji. Potrafi szargać uczuciami czytelnika, które przeskakują co jakiś czas z wielkiego napięcia na śmiech i na odwrót. Gorąco polecam tę książkę i radzę nabycia bądź wypożyczenia od razu dwóch tomów ,,Wybranka bogów", gdyż potrafi tak zaczarować odbiorcę, że po przeczytaniu pierwszej części będzie się chciało od razu sięgnąć po drugą. Następnie zostanie czekanie na wydanie kolejnych tomów, co mam nadzieję nastąpi niedługo, by ugasić mój apetyt  na poznanie dalszych losów Shannon i całego Partholonu.

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

5 komentarzy:

 1. Wciąż jakoś nie jestem przekonana do tej serii. Może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem zbyt przekonana do autorki, ale to już kolejna pozytywna opinia więc zaryzykuję:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie mam ochoty na te serie.
  Przeczytałam Bogini Oceanu i prawie cały Dom Nocy, tej autorki, ale ta seria jakoś mnie odstrasza...
  Nie wiem, może kiedyś;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba czas przeczytać jakieś inne książki tej autorki poza "Domem nocy" :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę skończyłam dwa dni temu. Chociaż jest ciut lepsza niż jej poprzedniczka, to i tak nie jest to nic zaspecjalnego

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!