poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Wybranka bogów cz.1 - P.C. Cast

Jedyną atrakcją, jakiej Shannon Parker spodziewa się podczas letnich wakacji, jest wyprawa na aukcję niezwykłych przedmiotów. Nie wie jeszcze, że to początek największej przygody w jej życiu. Kupiona przez nią antyczna waza nagle ujawnia swoje magiczne moce. Shannon zostaje przeniesiona do mitycznego Partholonu, gdzie przez wszystkich jest traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna…
Wczoraj była przeciętną nauczycielką, a dziś jest Wielką Kapłanką i wybranką bogini Epony. W jednej chwili wszystko stanęło na głowie. Oszołomiona Shannon szuka racjonalnego wyjaśnienia, ale przyznaje, że takie życie jest kuszące. Która kobieta nie lubi czuć się jak królowa?
Jednak szybko okazuje się, że życie bogini nie jest usłane różami. W najbliższym otoczeniu budzi paniczny strach i wrogość, a Partholon staje na krawędzi wojny. Na domiar złego Shannon musi wziąć rytualny ślub. Postanawia więc za wszelką cenę znaleźć drogę powrotną do domu. W Partholonie zarówno jej życie, jaki i zdrowe zmysły są nieustannie zagrożone…

Shannon Parker jest trzydziestopięcioletnią nauczycielką. Aktualnie cieszącą się z rozpoczętych wakacji oraz perspektywą wyprawy na Aukcję Przedmiotów Unikalnych. To właśnie na niej nabyła wyjątkową wazę. Wazę, która od pierwszego momentu ją zahipnotyzowała, a później w magiczny sposób przeniosła do mitycznego Partholonu, gdzie zastąpiła miejsce Wybranki Epony - Rhiannon. Na tym jej kłopoty się nie kończą, gdy jeszcze nie miała okazji przystosowania się do nowego świata dowiedziała się, że oczekują od niej by poślubiła Wielkiego Szamana. 

Wraz z rozpoczęciem czytania książki spotykamy się z Shannon, która jest naszą główną bohaterką. Jest to niezwykle przyjemne rozpoczęcie, gdyż jest ona dość energiczną, niekiedy można by pomyśleć, że jest dość szaloną postacią, która bardzo przypadła mi do gustu i to właśnie ona sprawiła, że książkę czytało mi się o wiele przyjemniej i z wielkim uśmiechem na twarzy. 

Dzięki dobrze wykreowanej głównej bohaterki książkę ,,Wybrana bogów cz.1" czyta się bardzo przyjemnie. Ale to nie wszystko co przyczynia się do jej sukcesu. Więc co jeszcze? Z pozytywnym przyjęciem spotkał się u mnie również sam pomysł alternatywnego świata lustrzanych odbić, gdyż nie tylko Shannon wygląda tak samo jak Rhiannon, ale również wiele osób z jej otoczenia spotkamy w Partholonie. 

Książkę ,,Wybranka bogów cz.1" czytało mi się naprawdę szybko i z prawie ciągłym uśmiechem na twarzy. Prawie, gdyż znajdziemy tu też wątek bojowy, który nie przywołuje szczęścia, lecz prawdziwy niepokój o los bohaterów. Z całą pewnością książka powoduje niedosyt i pragnienie sięgnięcia po kolejną część. 

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

6 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie, zwłaszcza, że to już kolejna pozytywna opinia tej książki:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle pozytywów, a ja ciągle jestem na NIE :P Może jak nie będę miała czego czytać to się za nią zabiorę... ale wątpię ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo chce zapoznać się z tą książką!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś książka nie bardzo mi się podobała. Jak dla mnie za dużo w niej było wątków zaczerpniętych z serii Wezwanie bogini.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie planuję czytać tej serii, ale nie mówię jej "nie". ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością się z nią zapoznam ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!