piątek, 28 grudnia 2012

Gracze - Renata Chaczko

Życie Marty wypełniają weekendowe imprezy, alkohol, przygody na jedną noc. Gdy poznaje Piotra, znanego aktora, jej historia na chwilę nabiera ciekawszych barw. Jednak przygodny seks przynosi więcej rozczarowań niż przyjemności.
Piotr to bezczelny typ, który bezdusznie wykorzystuje kobiety, interesuje go jedynie zaspokajanie własnych potrzeb. W swoim mniemaniu prowadzi doskonałe życie, jednak to poczucie bezpieczeństwa burzy Felicja - kobieta, o której  marzył od dawna. Po wspólnej namiętnej nocy świat aktora staje na głowie.
 Ale Felicja również ma swoje zobowiązania.
Tak rozpoczyna się sztafeta znajomości, której kierunek wyznacza niebezpieczny seks. Jej koniec będzie zaskakujący dla wszystkich uczestników...Marta wielkimi krokami zbliża się do trzydziestki, lecz nie ma ustatkowanego jeszcze życia. Jej wolne chwile i każdą gotówkę z kieszeni zajmuje zabawa, imprezy, alkohol i jednorazowi nocni partnerzy. W jednym z takich imprezowych dni poznaje Piotra. Piotr to aktor, który lubi na swoją sławę wyrywać laski na przygodne nocy. Jednak kiedy poznaje Felicję jego palny się zmieniają. Felicja jednak ma chłopaka i wielkie wątpliwości by poddać się tej namiętności. Ku szczęściu dla Piotrka jej życie osobiste zaczyna się kruszyć i to na drobne kawałeczki. 

Nie ukrywam, że miałam naprawdę wielkie oczekiwania po lekturze ,,Graczy". Reklamowana jako ,,Seks namiętny, seks niebezpieczny" zapowiada coś co przysporzy błysk w oku czytelnika. Niestety była to tylko bardzo dobra reklama dla średniej książki. Momentami naprawdę miałam ochotę odłożyć tę książkę i pójść spać, gdyż czułam się znużona. I w takich momentach zadawałam sobie pytanie gdzie ten niebezpieczny seks? Nie mam wielkiego doświadczenia z takiego typu powieściami, ale sądzę, że z taką tematyką książka powinna chociaż raz wywołać błysk w oku czytelnika. 

Jak usuniemy całe te sceny seksu i myśl, że mieliśmy tam znaleźć erotyczne sceny zostaje nam nawet dobra historia, która wywoływała u mnie nieraz śmiech. Dlaczego śmiech? Gdyż naprawdę miałam niezły ubaw z pokrętności oraz z łańcuszków w jakie wplątała autorka bohaterów. Mimo, że książkę ciężko mi się czytało to jednak pozostawiała ona lekką ciekawość tego, jak potoczą się losy bohaterów i jak autorka potoczy te skomplikowane łańcuszki, jakich to nam jeszcze bohaterów wprowadzi. Jeśli jesteś czytelnikiem, który poszukuję czegoś lekkiego, co może nawet czasem zaciekawić oraz jednorazowej przygody to ta książka może się okazać czymś dla ciebie dobrym. Jeśli jednak szukasz erotycznej historii poszukaj sobie innej książki.

Ocena 4/6
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!

13 komentarzy:

 1. Czytam same niezbyt pochlebne opinie o tej książce dlatego sobie ją odpuszczę. A tak fajnie się zapowiadało:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz wszędzie ten seks i seks. Może faktycznie tej książce bez niego by było lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nie dla mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę czytałam i po części podzielam twoją opinie o niej, choć muszę przyznać, że samo jej przesłanie wstrząsnęło mną mocno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę nie w moim guście, no i ta "pokrętność"... raczej sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wydaje się interesująca, ale czytałam wiele nieprzychylnych recenzji, więc nie wiem czy po nią sięgnę. Zobaczymy;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cóż, gdyby usunąć sceny seksu, książka straciłaby troszkę sens, swoje przesłanie :) Powieść "Gracze" byłaby wtedy tylko historią ośmiu osób, a zapalniczka, która z rąk do rąk trafia do kolejnego bohatera, czyniąc nowego właściciela narratorem, byłaby tylko nic nieznaczącym przedmiotem, a nie symbolem nadchodzącej w epilogu "Apokalipsy"...
  Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym się zgodzę. Jednak nie zmienia faktu, że źle mi się je czytało, a teraz gdy je usuwam z pamięci to zostaje naprawdę dobra książka z ciekawą i zaskakującą treścią. Moim zdaniem trochę psują ogólne zdanie o książce.

   Usuń
 8. Oj, nie, nie te erotyczne sceny działaja na mnie odpychająco, raczej nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo to chętnie książkę przeczytam. Lubię książki erotyczne, jestem ciekawa, czy w moim oku pojawi się błysk.
  Wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam kilka negatywnych recenzji na temat tej powieści, więc już one skutecznie mnie odstraszyły.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!