środa, 6 lutego 2013

Miłość z kamienia - Grażyna Jagielska

 Pięćdziesiąt trzy wojny.

Dla niego pełnia życia, przygoda, adrenalina, nagradzane na całym świecie reportaże.


Dla niej samotność, niewyobrażalna tęsknota, paniczny strach. I kilkumiesięczny pobyt w klinice stresu bojowego, chociaż nigdy nie była na wojnie. To jego stres. Zawsze obarczał ją wszystkimi swoimi problemami.


Książka Grażyny Jagielskiej to opisany przepięknym językiem przejmujący obraz związku z najbardziej znanym polskim korespondentem wojennym. Najważniejszą wojnę ­­­­­­­­­– wojnę o miłość, rodzinę i życie – musieli stoczyć między sobą.Grażyna trafiła do kliniki psychiatrycznej z powodu stresu bojowego. Mimo, iż nigdy nie była na wojnie. Stres nagromadził się u niej z powodu Wojtka, który jest korespondentem wojennym. Lubili podróżować. Postanowili wrócić do Polski by zarobić pieniądze na podróże. Nie chcieli się osiedlać, więc przez kilka lat mieszkali bez mebli. Jednak to z czasem się zmieniło. Nie chcieli się przywiązywać. Jednak przygarnęli zwierzęta. Ona zostawała w domu, on wyjeżdżał. On z tego powodu był szczęśliwy, ona z dnia na dzień pogrążała się w bólu, samotności i strachu.

Co znajdziemy w książce ,,Miłość z kamienia"? Na pewno emocje. Emocje, które płyną do czytelnika z każdej strony książki i to w wielkich ilościach. Spotkamy się również z niesamowitą historią życia kobiety, która potrafi zaczarować czytelnika. Autorka wprowadza nas w dość intymną historię swego życia bez żadnych osłodzeń. Czysta prawda o życiu, która potrafi poruszyć czytelnika.

Dla kogo jest książka ,,Miłość z kamienia"? Jest ona dla osób, jakie poszukują książek, które dostarczają wielką gamę emocji. Również odnajdą się tu osoby, które czytają książki biograficzne, gdyż jest to opowieść z życia prawdziwej kobiety, która załamała się z powodu pracy męża korespondenta wojennego. Rzadko sięgam po takiego typu książki, gdyż najczęściej się na nich rozczarowuję, lecz ta przypadła mi do gustu i z wielką chęcią pochłaniałam kolejne słowa opisujące historię Grażyny. Polecam! 

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuje!!

7 komentarzy:

 1. Jakoś mnie nie ciągnie do tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Również otrzymałam tę książkę i na dniach po nią sięgnę. Ale tak jak napisałaś, spodziewam się wielu wrażeń i silnych emocji:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też rzadko sięgam po takie książki, w których są biograficzne wątki i nie tylko, ale powyższa publikacja wyjątkowo mnie zaciekawiła. Nie wiem, czy to za sprawą subtelnej okładki, czy może interesującej fabuły, a może jedno i drugie. Będę miała zatem na uwadze tę pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa recenzja, ale niestety to nie moje klimaty. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. książka nie do końca w moim guście, ale okiem bym na nią rzuciła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!