poniedziałek, 4 lutego 2013

Powrót do Del - Emily Rodda

Pas Deltory jest znów cały, okazuje się jednak, że to za mało, aby odzyskał swoją moc i pokonał Władcę Mroku. Przyjaciele postanawiają więc odszukać następcę tronu, a także odnowić przymierze i przysięgę siedmiu plemion, które stworzyły niegdyś Pas. Kiedy wydaje się, że wszystko jest już na dobrej drodze, sprzymierzeni muszą iść prosto w paszczę lwa, aby ratować królestwo. Wydaje się, że tylko cud może zapobiec całkowitej klęsce... Pas Deltory zawiera siedem klejnotów od siedmiu plemion, które się zjednoczyły i pokonały ciemności, które nad nimi ciążyły i miały zostać one bezpieczne póki istniał chroniący ich Pas Deltory. A nim opiekowali się rodzina królewska. Teraz został zniszczony, lecz znaleźli się śmiałkowie, którzy wyruszyli by znaleźć jego klejnoty.

Lief, Barda i Jasmine po wielu podróżach i niebezpieczeństwach odnaleźli już wszystkie siedem klejnotów należących do Pasa Deltory. Teraz wystarczy odnaleźć potomka króla Endona i w Deltorze zapanuje spokój oraz zniknie z niej mrok. Tylko jak odnaleźć rodzinę królewską, która uciekła przed laty i ukryła się w niewiadomym dla wszystkich miejscu? Mimo tego podróżnicy nie poddają się i próbują. Gdy już myślą, że wszystko idzie po dobrej drodze pojawiają się kolejne kłopoty. 

,,Dolina zagubionych" to już ósme i ostanie moje spotkanie z serią ,,Pas Deltory". Muszę przyznać, że odkąd skończyłam czytanie pierwszej części nie mogłam się doczekać zakończenia tej serii. Nie chodzi mi tu wcale, że była nieciekawa. Była bardzo ciekawa i chciałam jak najszybciej dowiedzieć się czy bohaterom się udało spełnić zadanie i uratować Del.

Sądzę, że autorka znakomicie się popisała w ostatniej części. Co każdy krok stawia nam nowe zagadki, wprowadza nas w niepewność. Kiedy byłam pewna, że podała nam już rozwiązanie, za moment dowiadywałam się, że się myliłam i otrzymywałam nowe wskazówki. Książkę, tak samo jak jej poprzedniczki czyta się na jednym wdechu. Nie jest on dość długi, gdyż książka ma niewielkie rozmiary i czyta ją się w ekspresowym tempie. Idealne zakończenie serii, przy której spędziłam przemiły czas. Polecam!

Ocena 6,6
Za książkę bardzo dziękuję!!

12 komentarzy:

 1. tej części nie czytałam ale jest to dość lekka i przyjemna w czytaniu seria :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O i kolejna książka z tej serii, jednak koniecznie będę musiała sie za nimi rozejrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powyższej serii nie znam, ale na chwilę obecną chyba jednak nic się nie zmieni w tej kwestii. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie ciągnie mnie do tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Serio... muszę się zabrać za tę serię

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie przeczytam. Nie przepadam za literaturą młodzieżową.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może się kiedyś skuszę na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze, ale jak na razie nie ciągnie mnie do niej:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, kusisz tą serią, będę musiała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę zapoznać się z tą serią :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za miłe słowa powitania! :D :D :D
  A co do tych książek, to właśnie niedawno kupiłam sobie pierwszy tom. :D Uwielbiam takie dziecięco-młodzieżowe fantasy!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!