środa, 27 lutego 2013

Bez litości - Preston, Child

Agent specjalny Pendergast kontynuuje swoją prywatną krucjatę. Odkrył, że śmierć jego żony przed dwunastoma laty w Afryce, podczas polowania na lwa ludojada, nie była nieszczęśliwym wypadkiem. Podąża tropem kolejnych osób zamieszanych w tę sprawę. Ujawnia nowe wątki i szerszy kontekst całej historii, która może łączyć się z mglistą przeszłością Helen i jej brata Judsona. Pendergast nie zawaha się przed niczym, aby poznać prawdę o śmierci żony, prawdę, która zaprowadzi go na szkockie moczary i do zapomnianego grobu kobiety, o której istnieniu nie miał dotąd pojęcia.Agent specjalny Pendergast dwanaście lat temu stracił żonę w koszmarnym wypadku. Zaatakowały ją lwy ludojady podczas polowania w Afryce. Jednak czy to na pewno był nieszczęśliwy wypadek? A może jednak celowe działanie? Pendergast jest na tropie ważnych faktów, kiedy na jego drodze pojawia się niebezpieczeństwo. I to od kogo? Od najbliższej osoby jaka mu została. Jednak dzielny agent się nigdy nie poddaje. Dalej brnie w groźne intrygi  i tajemnice. A wszystko po to by dowiedzieć się prawdy o swojej ukochanej. 

,,Bez litości" to już któraś z kolei książka o agencie specjalnym Pendergast. Jednak moja pierwsza, którą miałam okazję czytać. Muszę przyznać, że brakowało mi na początku wskazówek dla nowych czytelników, przy których swobodnie mogliby się odnaleźć w tej części. Na szczęście te najważniejsze fakty, bez których nie moglibyśmy się obejść podczas czytania, zostają nam ukazane. Myślę, że można wybaczyć ten szczegół patrząc na całą historię zawartą w książce. A jest ona naprawdę niesamowita. 

Już od pierwszych stron autorzy ukazują nam pełne dynamiki, niebezpieczeństwa i tajemnic wydarzeń, których nie sposób jest nie polubić. Można by pomyśleć, że jeśli na początku dali pełne wrażeń sytuacje to później może być słabo. Jednak tak nie było. Wraz z ilością stron w książce autorzy dodają nam nowe intrygi, które zaciekawiają czytelnika. Książkę ,,Bez litości" czyta się naprawdę w ekspresowym tempie. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w połowie krótszym czasie, niż inne książki tej samej objętości. Jak najbardziej polecam!!

Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuje!!

9 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu zbieram się do przeczytania twórczości tych panów, mając w pamięci ich książkę Laboratorium. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale świetna mroczna, klimatyczna okładka. Rewelacja. Widzę, że jej treść jest także na wysokim poziomie. Muszę zatem koniecznie poszukać i przeczytać ,,Bez litości".

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym się za nią zabrała. Wygląda tak tajemniczo i pociągająco. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie się zapowiada! Będę musiała się za nią rozejrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że książka mi się spodoba;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią przeczytałabym taka dynamiczna książkę
  pozrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęciłaś mnie. :) Kiedy tylko będę miała okazję, postaram się po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz doskwiera mi brak czasu, ale może za jakiś czas się skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tej książki :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!