środa, 20 lutego 2013

Przędza - Gennifer Albin

Bohaterka trylogii Przędza – Adelice – posiada niezwykły dar, który pozwala jej kształtować czasoprzestrzeń – potrafi tkać rzeczywistość, co zechcą wykorzystać bezwzględni władcy, dlatego zamiast go eksponować, stara się go ukryć. Podczas gdy szczytem marzeń każdej dziewczyny jest członkostwo w uprzywilejowanej grupie pięknych dziewcząt mających władzę, Adelice robi wszystko, by nie zdać testów kwalifikacyjnych. Nie udaje jej się ukryć swojego daru i trafia do specjalnej akademii. Na początku spotyka się z zazdrością koleżanek, ale znajduje wiernych sojuszników w osobach dwóch bardzo przystojnych strażników, którzy zaczynają walczyć o jej względy.Premiera: marzec 2013 rokuAdelice żyje w świecie, którym rządzi państwo. To ono decyduje ile dzieci może mieć dana rodzina, w jakim fachu człowiek będzie pracować, rozdziela racje żywnościowe, kontrolują pamięć ludzi. Poddają dziewczęta testom, by zdecydować, która nadaje się do grupy Kądzielniczek. Do tego grona dołączyć marzy każda dziewczyna. Bo kto by nie chciał być piękny oraz uprzywilejowany? Adelice nie chce. Stara się zrobić wszystko by oblać testy. Jednak jej dar tkania rzeczywistości zostaje zauważony. Teraz jej życie się zmieni, spotka się z zazdrością i miłością. Jednak dzięki temu pozna prawdę o świecie w jakim żyje. 

Byłam niezmiernie szczęśliwa, kiedy nadeszła chwila w której mogłam zacząć czytać książkę ,,Przędza". Byłam jej bardzo ciekawa. Jej fabuła zdawała się wnosić coś świeżego w świat książek. I tak też jest. Tkanie rzeczywistości, uważam to za niesamowity pomysł. Muszę przyznać, że autorka nie zawiodła oraz w pełni wykorzystała swój pomysł tworząc fenomenalną książkę. Bo ,,Przędza" jest po prostu fenomenalna. 

Świat Adelice jest dość okrutny. Jednak wiele osób o tym nie wie. Sama bohaterka o tym na początku nie wiedziała. Mamy przyjemność wraz z nią odkrywać wszystkie prawdy oraz kłamstwa na temat tego czym tak naprawdę zajmują się Kądzielniczki, kto rządzi ich światem oraz co się kryje dokładnie za darem Adelice. Jest to niesamowita podróż w głąb książkowego świata, z którego wcale nie tak łatwo uciec. Gdyż wystarczy jeden moment nieuwagi, a wsiąkamy w bieg wydarzeń i tylko koniec stron książki jest w stanie nas wyrwać z tej historii. 

,,Przędza" to oryginalna, świeża historia, która zainteresuje nie jednego czytelnika. Moje spotkanie z nowym światem, wykreowanym przez autorkę, okazało się idealne. Dla mnie ta książka nie posiada minusów. Tylko same plusy. Pyskata, wojująca bohaterka, świetnie wykreowany świat, magia, władza, tajemnice - to wszystko sprawia, że czytelnik zostaje zaczarowany i w pełni uzależniony  od ,,Przędzy". Jeśli jesteś znudzony już kontaktem z podobnymi do siebie historiami, to jest książka dla ciebie. Nic dodać, nic ująć po prostu polecam!!

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!

22 komentarze:

 1. Przed chwilą czytałam recenzje tej książki na blogu Varii i już wtedy mnie bardzo zainteresowała. Ty także wyrażasz się o ,,Przędzy'' mega pozytywnie, więc nie ma rady, muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszyscy wprost zachwycają się tą książką. Po prostu nikt nie daje mi wyboru i muszę przeczytać "Przędzę" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście swój egzemplarz recenzencki już mam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, mimo wszystko wciąż się nad nią zastanawiam. Może jak się trafi to wtedy, ale specjalnie szukać nie chcę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przeczytać. Żadna siła mnie nie powstrzyma;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna pozytywna recenzja ;D Myślę, że książka będzie jedną z moich ulubionych ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę ją dorwać:))

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo chętnie przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 9. może kiedyś przeczytam, ale jakoś nieszczegolnie mnie ta książka kusi :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ma kilka plusów, jak i minusów ;) Ogólnie całkiem przyjemna pozycja, chociaż są lepsze :D Niemniej jednak warto przeczytać, chociażby ze względu na rewelacyjny i oryginalny pomysł autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi też bardzo, bardzo sie podobała!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa tej książki ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj, wszyscy kuszą, kuszę, coraz bardziej jestem ciekawa tej ksiażki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo chcę ją przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. bardzo dobra książka, już wypatruje dalszego ciągu przygód Adelice.

  OdpowiedzUsuń
 16. zaciekawiłaś mnie tą książką. Zastanawiam się, czy jest podobna do "Delirium" ?
  Myślę, że tytuł trafia na pierwsze miejsce na liście pożądanych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyszło mi do głowy nawet takie porównanie, więc nie jest podobna.

   Usuń
 17. Tyle osób wychwala, że chyba nie będzie wyjścia... muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka jest naprawdę świetna, nawet pomimo ciężkiego początku i problemów z wciągnięciem się w całą historię Adelice :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wydaje mi się, że ta dziewczyna- Adelice jest bardzo tajemnicza. Mam po prostu takie wrażenie !:) Nie czytałam, ale z chęcią zajrzę do niej :)

  Obserwuję :))

  Zapraszam i zachęcam do obserwacji :) !

  _______________________________
  http://pictures-of-my-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Narobiłaś mi ochoty na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Koniecznie muszę przeczytać! Myślałam, że to kolejny schematyczny paranormal romance, więc jestem bardzo mile zaskoczona. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!