piątek, 26 lipca 2013

Single - Meredith Goldstein

Komiczna i przenikliwa powieść obyczajowa o grupie kilku trzydziestolatków, dawnych przyjaciół z nowojorskiego college’u, którzy spotykają się po kilku latach na weselu jednej z przyjaciółek.
Większość singli się zna (a nawet ze sobą romansowało!), ale jest też dwóch obcych – i nie wiadomo, jak się zachowają.
Już przed samym ślubem jest gorąco od emocji, a podczas nocy weselnej dochodzi – jak to często bywa i w życiu – do nieoczekiwanych konfrontacji, które przynoszą w sumie oczyszczające skutki. Każdy z singli odpowiada sobie podczas tej nocy kogo (lub czego) najbardziej potrzebuje w życiu – i próbuje to zrealizować.
O książce ,,Single" zdążyła już dużo przeczytać. Były to pozytywne jak i negatywne opinie. Jednak postanowiłam nie przejmować się wadami książki, o których czytałam, i ją po prostu przeczytać i sama ocenić. Muszę przyznać, że owa pozycja rzeczywiście posiada wady, lecz nie przeszkodziły mnie ona w zapoznaniu się z całą historią. Szybko ją zaczęłam i szybko także skończyłam z nią swą przygodę. Nie sądzę bym ją powtórzyła, lecz na ten jeden raz uważam, że była dobrym wyborem. 

Pani Goldstein w swoim dziele umieściła sporo bohaterów i każdego wysuwa na pierwszy plan. Na szczęście nie ma sposobności by pomylić postacie, gdyż każda historia to nowy rozdział oznaczony imieniem bohatera. Przy takiej ilości bohaterów oraz wydarzeń z teraźniejszości oraz przeszłości można myśleć, że nie ma czasu na nudę, lecz niestety niektóre wydarzenia mnie nudziły i z chęcią przechodziłam dalej by poczytać sobie o kimś innym. Jak dla mnie to największa i najbardziej rzucająca się w oczy wada. 

Książkę ,,Single" czytało mi się bardzo szybko. Posiada ona trochę ponad dwieście trzydzieści stron, więc nie ma sposobu by poświęcić na nią więcej czasu. Dzięki temu staje się też dobrym wyborem na czytelniczy wieczór. Jej historia nie wymaga specjalnego zaangażowania czytelnika, więc wydaje się być lekką pozycją. Nie wymagałam od niej czegoś innego, więc nie zawiodła moje oczekiwania.

Ocena 4/6

15 komentarzy:

 1. Baardzo mi się nie podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka chyba nie dla mnie, ale wydaje się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie mam trochę za dużo książek w kolejce, ale może kiedyś, gdy będę potrzebować takiej lekkiej pozycji, rozejrzę się za tą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że kiedyś przeczytam. Lubię taką tematykę, a i forma powieści mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem tą książką zainteresowana. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie książka jest trochę nudna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już od jakiegoś czasu mam ochotę przeczytać tą książkę :) Mam nadzieje, że bardzo się na niej nie zawiodę

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie wygląda zbyt ciekawie. Może dlatego, że lubię książki w których bohaterowie są do mnie zbliżeni wiekiem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze wspominam tę lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wkrótce po nią sięgnę. Jeszcze zapewne w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie przeczytam.
  Zapraszam do mnie:
  http://my-pretty-little-library.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. chętnie bliżej się z nią zapoznam :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Kocham książki z taką lekką fabułą, bo zawsze poprawia mi się po nich humor :) Livresland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej średnio mnie ciekawi ta książka...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja przeczytałam i bardzo mi się podobała, a i muszę przyznać, że czytając też trochę się pośmiałam. Ja oczywiście polecam, bo po mimo wielu wad, jest to jednak książka, przy której można się świetnie bawić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!