sobota, 6 lipca 2013

Złoty most - Eva Voller

Współczesna dziewczyna. Przystojny młodzieniec. Pełen przepychu Paryż. Intryga na szczytach władzy. Historia poza czasem. Odkąd Anna dołączyła do tajnego grona podróżników w czasie, przygoda goni przygodę. Jednak w samym środku egzaminów maturalnych do dziewczyny docierają straszne wieści - jej ukochany Sebastiano zaginął w Paryżu w czasach kardynała Richelieu. Anna natychmiast udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż i rzeczywiście znajduje Sebastiana w Paryżu. Ale to nie koniec problemów, chłopak bowiem jest muszkieterem kardynała i nie ma pojęcia, kim jest Anna. Czy uda się przywrócić mu pamięć? Złoty most, kolejny po Magicznej gondoli tom przygód Anny i Sebastiana zabiera czytelników w podróż do siedemnastowiecznego Paryża. Miłość i przygoda, intrygi i romanse przykuwają uwagę i sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.


Minął już pewien czas od pierwszej podróży w czasie, w której uczestniczyła Anna. Tę niezwykłą przygodę odbyła dzięki wyjazdowi do Wenecji. Minęły miesiące, a dziewczyna odbyła kilka podróży wraz ze swoim ukochanym Sebastiano. Nie mogąc się doczekać aż na stałe będzie ze swym ukochanym wróciła do Niemiec by napisać egzaminy maturalne. Ledwo udało jej się ukończyć napisanie testu, gdy dostała wiadomość z prośbą o przyjechanie do Paryża. Tam podróżuje do XVII wiecznej Francji, w której znajduje się Sebastiano, jaki nie pamięta nic ze współczesności. Czy Annie uda się uratować lubego? 


Bardzo polubiłam książki należące do serii ,,Poza czasem", co sprowadza się na to, że po kolejne książki sięgam machinalnie, nawet bez przeczytania opisu o czym ona jest. Tak właśnie też było ze ,,Złotym mostem". Zdziwiłam się bardzo, kiedy na jednym z blogów przeczytam, że jest ona kontynuacją ,,Magicznej gondoli". Nie myślałam, że autorka może napisać kontynuacje, lecz z wielką przyjemnością wróciłam do tego świata. Świata podróż w czasie, magii, historycznych miejsc, magicznej gondoli. Od pierwszych stron na nowo się w nim zakochałam. 

Autorka w swej książce posługuje się łatwym językiem do odbioru. Bezproblemowo przyswajałam wszystkie fakty, jakie nam przedstawiała. Mamy pierwszoosobowego narratora, więc można się domyślić, że wszystkie opisy są pisane językiem współczesnym, łatwo przyswajalnym. Lecz mimo, że spora część akcji jest umieszczona w XVII wiecznej Francji to nawet dialogi nie są pisane językiem charakterystycznym dla wieku. Autorka może nie za bardzo potrafi wprowadzić czytelnika w odpowiedni wiek, lecz mi to nie przeszkadzało, gdyż wolę nasz współczesny język, przy którym nie trzeba się zastanawiać czy to właśnie o to chodzi, czy o coś innego. 

,,Złoty most" to lekka książka, będąca idealna na jeden, dwa wieczory dla miłośnika magii, podróży w czasie i tajemnic, które ciągną się przez całą książkę sprawiając, że czytacz nie może oderwać się od stronic lektury. Polecam!! 

Ocena 5,5/6

14 komentarzy:

 1. Po mimo świetnej recenzji i wysoką ocenę, muszę odmówić, nie moj typ. Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na tę książkę, ale najpierw muszę się zmierzyć z częścią pierwszą. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. je jednak wolę, kiedy epoka jest przedstawiona tak jak powinna. "Magiczna gondola" niespecjalnie przypadła mi do gustu i póki co nie mam ochoty na kontynuację, nawet mimo tylu pozytywnych recenzji..

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać, aż dorwę tę książkę - stęskniłam się za Sebastianem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo interesująco ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio dużo o tej książce w sieci. Mimo, że pierwsza część nie była jakaś najlepsza to z miłą chęcią zapoznam się z jej kontynuacją :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpierw się w końcu wezmę za pierwszą część :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałam przyjemności z tą serię, ale widzę, że czas to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale mam nadzieję, że wkrótce to nadrobię.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem miłośniczką magii i tajemnic w książkach, z tą chętnie bym się zapoznała :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka znajduje się na mojej liście ,,KONIECZNIE PRZECZYTAC!!!"

  OdpowiedzUsuń
 12. Recenzja ciekawa, ale niestety nie moje klimaty:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka wydaje się ciekawa i interesująca. W wakacje na pewno ją przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście przeczytam! Książka wydaje się być podobna do trylogii czasu, która bardzo mi się spodobała. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!