niedziela, 11 sierpnia 2013

Obca pamięć - Dan Krokos


Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony szokującymi zdolnościami Mirandy. Nie mając innego wyboru, jak tylko zaufać nieznajomemu, Miranda powoli zaczyna odkrywać, że została specjalnie wyszkolona i stanowi trybik pewnego eksperymentu – wchodzi w skład zespołu, którego członkowie posiadają doskonałe umiejętności walki oraz tajemnicze, śmiertelnie groźne zdolności. Jednak powtórne przystosowanie się do starego życia nie jest łatwe, a powracające wspomnienia komplikują jeszcze sprawę. Miranda odkrywa mroczną tajemnicę, która zmusza jej zespół do ucieczki. Nagle jej przeszłość nie wydaje się już taka ważna… bo okazuje się, że może nie być dla niej przyszłości.

Do sięgnięcia po książkę ,,Obca pamieć" zachęcił mnie jej opis. Wydało mi się wtedy, że może to być nawet ciekawa lektura. Okładka także przyciągnęła mój wzrok. Coś w niej jest, że zapowiada niebezpieczną jazdę. Kiedy zaczęłam ją czytać i miałam za sobą już pierwszy rozdział w mojej głowie pojawiały się ciągle myśli ,,Co będzie dalej?", ,,Jak to się potoczy?". Książka już wtedy mnie zainteresowała i wciągnęła do swojego świata. Można sądzić, że szybko wciąga i jeszcze szybciej zanudza? Jednak nie w tym przypadku.

W tej książce spodobało mi się absolutnie wszystko. Nie przychodzi mi do głowy jakakolwiek rzecz, która mogła by wpłynąć niekorzystnie na moją opinię o niej. Co prawda występuje tu trójkąt miłosny, który nawiedza ostatnio wiele książek, lecz tu jest on przyćmiony przez inne wydarzenia. Zostaje kilka razy wysunięty na pierwszy plan, jednak są to sytuacje, które wypełniają czytelnika niepewnością o inne sprawy i nic wtedy nie jest przewidywalne. 

Eksperymenty  naukowe, zagadki, niebezpieczeństwo, niepewność, siła, która może zniszczyć wiele istnień - to i jeszcze więcej znalazłam w książce ,,Obca pamięć". Czy istniała, więc szansa, że nie przepadnę, jak zacznę ją czytać? Moim zdaniem nie. Wszystko co znalazłam w tej książce bardzo polubiłam, dzięki temu także wciągnęłam się w tę książkę z taką siłą, że trudno było mi się od niej oderwać. Nie spodziewałam się tego. Zachęcam do sięgnięcia po nią!

Ocena 6/6
 

14 komentarzy:

 1. Czuję się skutecznie zachęcona do lektury tej książki dzięki Twojej recenzji :) Mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sądząc po tym opisie czy ta książka nie nawiązuje do "Intruza"? Zapowiada się ciekawie i bardzo chciałabym ją przeczytać.
  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja! :) Lubię książki w tym stylu, ta jest bardzo klimatyczna. Będę jej szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę na uwadze już od jakiegoś czasu.. a Twoja pozytywna recenzja jeszcze bardziej mnie mobilizuje żeby po "Obcą pamięć" sięgnąć jak najszybciej! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra, po Twojej recenzji oficjalnie muszę zapoznać się z tą książką! Zdecydowanie są to moje klimaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ ta książka ma ciekawą okładkę, taką futurystyczną, zaintrygowałaś mnie swoją zachwalającą recenzją, chociaż eksperymenty naukowe to nie do końca moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. przyciąga mnie okładka. Taka klimatyczna, intrygująca. Z recenzji wnioskuję, że treść też taka jest. Może przeczytam, ale nie jestem pewna, bo mam sporą kolejkę;-/

  OdpowiedzUsuń
 8. Może być całkiem fajnie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na książki Drageusa mam ogromną chęć już od dłuższego czasu... Niestety przez najbliższe miesiące nie będę miał na to czasu/środków, a poza tym na jesień mam całkowicie inne plany, więc "Obca pamięć" wyląduje na mojej półce gdzieś zimą, jednak z pewnością ją przeczytam! :)

  Pozdrawiam,
  R

  OdpowiedzUsuń
 10. wydaje się być godna zainteresowania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dobrze, że recenzja pozytywna, bo mam książkę w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W sumie może być fajna, ale na pewno nie będę jakoś szczególnie jej szukać. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje się bardzo ciekawa. Taka nawet w moim stylu. Jak będę miała okazję to na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!