piątek, 23 sierpnia 2013

Szklany tron - Sarah J. Maas

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra – będzie wolna, jeśli przegra – jej wybawieniem będzie śmierć.  Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach. Czy Celaena zdoła zdemaskować zabójcę zanim sama stanie się ofiarą?

,,Szklany tron" był trzecią pozycją, jaką miałam okazję przeczytać jeszcze młodego wydawnictwa Uroboros. Dwie książki, które przeczytałam wcześniej, były wyśmienitymi lekturami. Niestety książka pani Maas okazała się być tylko bardzo dobra. Coś mi w niej zabrakło i moim zdaniem nie dorównała książkom, które miałam okazję przeczytać w tym tygodniu. Jednak warto pamiętać, że nie jest ona zła, tylko po prostu bardzo dobra. 

Myślę, że tę książkę najbardziej polubiłam za główną bohaterkę. Jej kreacja, jak i także jej perypetie sprawiły, że przyjemnie mi się czytało ,,Szklany tron". Spodobała mi się ta młoda kobieta zabójczyni, która wytrzymała więcej niż inni ludzie oraz jej umiejętności są ponadprzeciętne. Z chęcią również poznawałam wszystkie szczegóły dotyczące jej życia w teraźniejszości podczas szkolenia na Królewską Obrończyni, jak i również interesowała mnie jej przeszłość, która skrywa ciekawe fakty. 

Jedyną rzeczą, jaka mnie nie przypadła do gustu były niektóre fragmenty dotyczące relacji pomiędzy różnymi bohaterami. Nie wiem co takie w nich było, lecz mnie irytowały. Na szczęście nie było ich za wiele, lecz było ich tyle, że zapadły mi w głowie i sprawiły, że moja ogólna ocena książki się przez nie zmniejszyła. 

Sądzę, że naprawdę warto sięgnąć po książkę ,,Szklany tron". Dzięki niej na kilka godzin przeniosłam się do krainy, w której żyje niesamowita, nieugięta, waleczna kobieta. Znalazłam w niej także krew, pot, walkę, trupy, konkurs, królów, księżniczki i wiele naprawdę ciekawych elementów, które stworzyły jeszcze ciekawszą całość. Polecam!! 

Ocena 5/6

13 komentarzy:

 1. Opis wydaje się całkiem fajny, jak będzie okazja to na pewno ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jest wysyp recenzji tejże książki w świecie blogowym, ale każda opinia, którą mam przyjemność czytać jest pozytywna, zatem chętnie sięgnę! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis mnie zainteresował, z wielką chęcią sięgnę po tę książkę jak tylko będę mogła! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie książka jest fantastyczna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie mam co czytać, więc się wstrzymam z kolejnymi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie także mam co czytać, więc sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kreacja bohaterki mnie zaciekawiła, więc myślę, że na książkę się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cóż, raczej to nie są moje klimaty niestety.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam już gdzieś recenzje tej książki. Jestem nią bardzo zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytam tego typu książek, ale być może dla tej zrobię wyjątek :) Pozdrawiam, Livresland ;*

  OdpowiedzUsuń
 11. Po książkę na pewno sięgnę(nie ma bata!). Wydaje się interesująca, intrygująca i imponująca. Potrójne I!

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałam same pozytywne opinie o tej książce, więc nic mnie nie odciągnie od przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mogę się doczekać kontynuacji :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!