poniedziałek, 7 lipca 2014

Pierwsza kawa o poranku - Diego Galdino

Urokliwa kafejka w Rzymie. Życie toczy się swoim rytmem aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży... Romantyczna historia pachnąca najlepszym włoskim espresso Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym. Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał. Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży...

Zobaczywszy po raz pierwszy zapowiedź książki ,,Pierwsza kawa o poranku" coś mnie do niej przyciągnęło. Zaciekawił mnie trochę opis, okładka przykuwała mój wzrok, jednakże było coś jeszcze co spowodowało, że w mojej głowie powstały pewne wątpliwości, które przeszkadzały mi, abym mogła sięgnąć po książkę bez zastanowienia. W mojej głowie pojawiła się myśl, jaka przekonała mnie, że historia dziejąca się we Włoszech musi być dobra. Teraz, po przeczytaniu książki, wiem, że ta myśl była prawdziwa. 

Książka do mnie dotarła pocztą. Gdy otworzyłam kopertę, zawartość jej wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wydanie ,,Pierwszej kawy o poranku", będące już w moim rękach, zachwyciło mnie. Zachwyt nad urokiem książki zmienił się w wielką chęć natychmiastowego zapoznania się z książką. Nie potrafiłam się powstrzymać. Przeczytałam pierwszą stronę, która sprawiła, że w mojej głowie pojawiło się jeszcze więcej pytań dotyczącej historii. W tym momencie wiedziałam już, iż długo nie wytrzymać bez poznania wszystkich szczegółów, które miałam znaleźć na dalszych stronicach książki. 

Czytając książkę ,,Pierwsza kawa o poranku" przeniosłam się do upalnego i pięknego Rzymu, zasiadałam wraz z bohaterami w barze, aby przyglądać się ich codziennemu życiu, skradałam się za Massimo, by móc dowiedzieć się o jego życiu prywatnych i uczuciach do pięknej Francuzki. Podróż wraz z tą książką była niesamowita, pełna włoskiego życia i zapachu kawy. Wraz z tą pozycją spędziłam dwa, miłe wieczory i polecam wam, jeśli szukacie niewielkiej objętościowo książki do spędzenia czasu w innym miejscu niż się znajdujecie. 

Ocena 5/6

10 komentarzy:

 1. Całkiem ciekawie się zapowiada. :) Jeszcze nie czytałam żadnej książki tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna okładka :) Brzmi bardzo ciekawie, wakacyjnie, więc chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Włochy, kawa, słońce- to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej książki, ale widzę, że warto zwrócić na nią uwagę, dlatego nie omieszkam o niej pamiętać w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma to jak pierwsza kawa, u mnie akurat o świcie :D Ale z chęcią poznam zapach tej porannej i na dodatek włoskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ przepiękna okładka, pozostaje mi tylko się domyślać, jak musi ona wyglądać w rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Klimatyczna okładka, włoskie klimaty- a nawet bym się skusiła na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna okładka :D aż sama mam ochotę na poranną kawę i rzym :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach te Włochy, zawsze zachwycają :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie muszę przeczytać! Książka wydaje się genialna.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!