piątek, 13 kwietnia 2012

Zakochani - Lauren Kate

Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? Oto „Zakochani”, cztery nigdy wcześniej nieopublikowane opowiadania, złożone przez Lauren Kate w jedną opowieść i osadzone w średniowieczu.
„Zakochani” przedstawiają czytelnikom szeroko dyskutowane, ale nigdy dotąd nieopisane szczegółowo historie bohaterów „Upadłych”, przeplatające się z epickim romansem Luce i Daniela. Te opowiadania to „Miłość w najmniej spodziewanej chwili: walentynki Shelby i Milesa”, „Lekcje miłości: walentynki Rolanda”, „Płomienna miłość: walentynki Arriane” oraz „Niekończąca się miłość: walentynki Daniela i Lucindy”.W ,,Zakochani" znajdziemy cztery opowiadania bohaterów, których znamy z cyklu ,,Upadli". Są to historię wyjątkowe, gdyż ich czas akcji znajduje się w przeszłości, w czasie średniowiecza. Książkę rozpoczyna opowiadanie o Milesie oraz Shelbie i ich przygodą w czasie walentynek. Następnie przechodzimy do wynurzeń Rolanda na temat porzuconej przed laty miłości. Potem spotkamy się z miłosną historią Arriane, żeby zakończyć książkę historią Daniela i Lucy.

Książkę ,,Zakochani" czyta się w błyskawicznym tempem i to nie tylko dlatego, że jej objętość zanika przy innych tomach tej serii, po prostu opowiadania, które zawiera są ciekawe i wnoszą nowe poglądy do całej serii. W głównych tomach skupiamy swą uwagę na Lucy i Danielu, a tu możemy dogłębniej poznać innych bohaterów cyklu ,,Upadli".

Uważam, że tę książkę nie należy czytać bez zapoznania się z poprzednimi tomami cyklu, mimo iż uznawana jest za dodatek do serii to znajdziemy w niej wiele szczegółów, które dla czytelnika, który nie zapoznał się chociaż z pierwszym tomem, będą niezrozumiałe. Książka za wiele z poprzednich tomów nie zdradza, lecz musimy znać postacie, by zrozumieć te opowiadania i się nimi zachwycać.

Tak jak już wspomniałam historie dzieje się w przeszłości, a dokładniej w średniowieczu, więc mamy możliwość spotkania się z różnym zachowaniem bohaterów, a ściślej mówiąc mam na myśli Milesa i Shelbę, którzy po raz pierwszy znaleźli się w tej epoce i którzy dostarczą czytelnikowi dużo humoru. Książka oprócz humoru niesie także dużo romantyczności i miłości, w której czytelnik się zanurzy.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

10 komentarzy:

 1. Niestety nie znam cyklu " Upadli" , dlatego chyba nie odnalazłabym się w tych opowiadaniach. Jeśli kiedyś po znam cykl to po '' Zakochanych " także sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusisz, jestem już po Udręce, więc na pewno przeczytam Zakochanych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. obecnie powieści tego typu już mi się przejadły. zobaczymy co będzie w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii ale mnie zaintrygowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również nie znam tej serii, ale może kiedyś po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Posiadam I tom. Dopiero co zamówiony, świeżutki więc jak będzie czas to się za nią wezmę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam serii, ale pierwsza jej część czeka na mojej półce. Jeśli zapoznam się z cyklem i mi się spodoba, to z pewnością sięgnę także po "Zakochanych".
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś nie lubię za bardzo tej autorki, wiec tę ksiazkę sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta seria średnio mi się podobała, ale dałam szansę "Łzie" i na razie nie zawiodła mnie, mam nadzieję, że kolejne części nie bedą gorsze :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!