poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Monster High - Lisi Harrison

Do szkoły Merston High w mieście Salem w stanie Oregon trafiają dwie nowe uczennice. Melody Carver przybywa
z Beverly Hills, by po operacji plastycznej zacząć tu nowe życie – bez astmy i bez garbatego nosa. Frankie Stein, stworzona piętnaście dni wcześniej przez ojca-potwora, opuszcza jego tajne laboratorium, by wziąć szturmem szkołę, zdobyć zainteresowanie chłopców i podbić galerie handlowe. W tej kolejności. Nie wie, że by przetrwać w szkole,
w normalnym świecie, powinna ukrywać swoją przerażającą odmienność. Dziewczyny poznają się bliżej, jednak
czy Frankie może powierzyć swój największy sekret Melody
- przedstawicielce „normalsów”? I czy to możliwe, że nie jest
w tej szkole jedynym potworem?
Tytuł tej książki na początku skojarzył mi się z filmem ,, Dziewczyny z St. Trinian". Myślałam, że będzie to coś podobnego, lecz myliłam się. Książka jest o wiele lepsza i inna. 
Merston High jest to wyjątkowa szkoła. Oprócz tak zwanych ,,normalsów" uczą się tu także członkowie RAD-u, czyli Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych. Frankie to bohaterka, która przedstawia tę grupę, gdy trafia do szkoły zaprzyjaźnia się z grupą dziewczyn, które jak się później okazuje także skrywają swoje sekrety.

Książka opowiada nam historie dwóch dziewczyn. Drugą dziewczyna jest Melody. Dopiero co przeprowadziła się do Salem wraz z rodziną by zacząć nowe życie. Pierwszy dzień w nowej szkole nie zaczął sie dla niej przyjemnie, gdyż podpadła dla ,,gwiazdy'' szkoły. Jedyną dobrą rzeczą jaką z tego wynikło było poprzez ten incydent znalezienie sobie nowych znajomych. 

,,Monster High" jest lekką, i dowcipną książką. Może służyć jako ulepszacz humoru. Zawarta w niej historia jest przyjemna w czytaniu. Książkę bardzo szybko się czyta, nie ma wprawdzie za dużo stron, gdyż liczy sobie ok 280 stron. 

Książka nie zawiera wulgaryzmów, więc mogą ją przeczytać także młodsi. Jest to przyjemny umilacz czasu. Mimo, że w książce występują potwory, wprawdzie są one opisane bardziej jako karykatury potworów ,, Monster High" niemożna nazwać horrorem. ,,Monster high" to książka przyjemna w czytaniu i dla wyobraźni. Polecam na pochmurny dzień by poprawić choć odrobinę sobie humor.

Polecam stronę poświęconą ,,Monster High" znajdziecie tu gry oraz mini serial, wprawdzie różni się od książki, ale też jest fajny.  Monster high

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuje!!

13 komentarzy:

 1. Recenzja zachęcająca, więc czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytalam i bardzo mi się podobala ;D

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna planuję to przeczytać i chyba tak zrobię.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro tak ją przedstawiasz to chętnie sięgnę ;) Lubię książki, które szybko się czyta, a jeśli na dodatek mamy do czynienia z humorem, to nie ma nic lepszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A do mnie właśnie ta książka jest w drodze, więc chociaż pozytywnych recenzji już mi nie potrzeba, i tę chętnie przeczytałam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę przeczytać - skoro jest lepsza od Dziewczyn z St. Trinian :) Zabieram się za szukanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakąś godzinę temu skończyłąm tą książkę i mam całkiem pozytywne wrażenia :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Od jakiegoś czasu mam straszną chrapkę na tą książkę, a dziś niespodziewanie wpadła mi w ręce :)) Jak tylko skończę Atrofię, to chętnie się za nią wezmę.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Grafogirl @Monika @Soulmate książkę jak najbardziej polecam
  @tetis @Nikki Miłego czytania

  OdpowiedzUsuń
 10. Do tej pory podchodziłam do tej książki raczej nieufnie, ale teraz - dlaczego nie?:)

  OdpowiedzUsuń
 11. jeszcze do piątku masz szansę wziąć udział w konkursie na moim blogu! Czasu mało! ;p

  OdpowiedzUsuń
 12. Wydawało mi się, że pisał komentarz to tej recenzji O.o

  Już od dawna miałam na to ochotę i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się po nią sięgnąć :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!