Najbardziej szalony serial tej dekady
Najbardziej odjechani bohaterowie
Najbardziej nieoczywiste zagadnienia i ciekawostki
- Czy możemy włamać się do ludzkiej pamięci?
- Czy dzięki polizaniu karalucha można przejąć nad nim kontrolę?
- Czy ludzkość może czerpać energię z… baterii?
Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Wyrusz w pełną humoru i wiedzy podróż z ekscentrycznymi Rickiem i Mortym!
Jak stworzyć fajną książkę popularnonaukową? Weź serial animowany. Najlepiej taki, którego widzami są osoby, które potrafią już czytać, bo w końcu chcesz sprzedać swoją książkę. Serial musi mieć jakieś odniesienia do nauki, niekoniecznie znanej nam w rzeczywistości. Jak już wybrałeś serial to zacznij pisać książkę, w której odniesiesz się do tych większych, jak i mniejszych zagadnień poruszonych w serialu. Każde zagadnienie rozwiń minimum na kilka stron. i voila! Napisałeś książkę popularnonaukową.
Nie sięgam zbyt często po literaturę popularnonaukową. Coś wyjątkowego musi mnie w niej zainteresować, żebym miała ochotę po nią sięgnąć. W przypadku książki „The science of Rick and Morty" były to imiona głównych bohaterów w tytule książki z serialu „Rick i Morty", który bardzo lubię. Na początku, myślałam że będzie to przewodnik po nierealnej nauce, jaka się pojawia w serialu. Ku mojemu zaskoczeniu, wiele pojawiających się w tym serialu rzeczy istnieje w takiej samej formie lub podobnej.
„The science of Rick and Morty" to naprawdę ciekawa książka i cieszę się, że autor nawiązując do popularnego serialu szerzy wiedzę o nauce. W tej książce bardzo podobało mi się, że nawet najgłupszy pomysł ze świata serialu został przeanalizowany na podstawie aktualnej wiedzy. Autor pokazał, że można poszerzać swoją wiedzę w zabawny i lekki sposób, a nie tylko w sztywnych warunkach i na podstawie nudnych przykładów. Zdecydowanie chcę więcej takich książek.
Ocena 5/6
Książkę mam na półce. Na pewno w przyszłości do niej zajrzę.
OdpowiedzUsuńChciałabym ją przeczytać :D
OdpowiedzUsuńWspaniała recenzja!
Pozdrawiam ciepło ♡