wtorek, 2 sierpnia 2022

Alanna pod opieką bogini - Tamora Pierce

 


W pierwszym tomie cyklu Pieśń Lwicy pt. Alanna. Pierwsza przygoda (ukazał się po polsku w 2021 roku w wydawnictwie Poradnia K) dziewczyna sprytem i podstępem (zamienia się rolami z bratem-bliźniakiem) dostaje się do akademii rycerzy i zostaje giermkiem samego księcia Jonathana.
W drugim tomie Pod opieką Bogini (ukaże się w wydawnictwie Poradnia K w styczniu 2022 roku) Alanna musi wytężyć wszystkie siły, umiejętności i coraz większą magiczną moc, by ochronić księcia przed tajemniczym złym czarodziejem, który stanowi wielkie zagrożenie dla nich obojga.
W książce przygoda goni przygodę. Dziewczyna zyska nieoczekiwanego zwierzęcego pomocnika. Wplącze się też w niejedną aferę, nawet szpiegowską! Kim jest tajemnicza Bogini i nad kim roztoczy opiekę? Jak się rozwinie znajomość z Jonathanem? Co słychać u brata-bliźniaka?
Poznajcie dalsze losy Alanny, dziewczyny, która marzy o chwale i jest gotowa pokonać wszelkie przeciwności, żeby osiągnąć to, w co wierzy. 

W zeszłym roku przeczytałam książkę „Alanna. Pierwsza przygoda”. Po raz pierwszy przeczytałam coś co napisała Tamora Pierce. Później się dowiedziałam, że jest to ceniona przez wielu pisarzy autorka książek fantasy. Ten fakt oraz pozytywne wrażenia z czytania pierwszej części skłoniły mnie, aby przeczytać kolejny tom, czyli „Alanna pod opieką bogini”. Książka przeczekała kilka tygodni w kolejce do przeczytania, ale w końcu nadszedł jej czas.

Pamiętając historię z pierwszej części serii „Pieśń Lwicy”, spodziewałam się kolejnych mile spędzonych godzin. „Alanna pod opieką bogini” to niewielkich rozmiarów książka. Czyta się ją naprawdę szybko. Jeden wieczór i miałam za sobą kolejne przygody Alanny. Trochę się zadziało. Przyglądałam się kilku latom z życia Alanny jako Alan. Z dziewczyny stała się młodą kobietą. Coraz trudniej jej żyć jako chłopak. Do tego dochodzą nowi wrogowie. Dużo się tutaj dzieje.

Czytanie książki „Alanna pod opieką bogini” to przygoda sama w sobie. Polubiłam Alannę i kibicowałam w jej planach stania się rycerzem. Myślę, że ta książka nada się idealnie dla młodszych czytelników, którzy zaczynają swoją przygodę w fantastycznych światach, ale powinna się spodobać dla tych starszych czytelników, którzy czasem lubią sięgnąć po lżejszą, magiczną historię.

Jestem ogromnie ciekawa dorosłego życia Alanny i mam nadzieję, że kolejna część tej serii pojawi się w Polsce. 

Wydawnictwo Poradnia K

5 komentarzy:

 1. Bardzo lubię Wydawnictwo Poradnia K - więc i powyższą książkę będę miał na uwadze :-) . Pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie literackie przygody niewątpliwie warto przeżywać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno wielu.czytelnikow.chetnie zechce przeżyć te wszystkie przygody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi faktycznie, jak książka pełna przygód:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że kolejna część zostanie u nas wydana, żebyś mogła ją czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!