piątek, 24 września 2021

Poszukiwani, poszukiwany - Małgorzata Falkowska

Do czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być nie może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?
 
  

Od pewnego czasu podczas przeglądania sieci trafiam na książki pani Małgorzaty Falkowskiej. Przeczytałam o nich trochę miłych słów. Trafiły one do moich planów czytelniczych, lecz nie najbliższych. Nie zagłębiałam się więc w twórczość autorki i nie wiedziałam jakie książki napisała. Kiedy nadarzyła się okazja przeczytać jedną z książek pani Falkowskiej, to postanowiłam to zrobić. Tak w moje ręce wpadła „Poszukiwani, poszukiwany”.

Wybierając lekturę do czytania nie wiedziałam, że „Poszukiwani, poszukiwany” to trzecia część serii. Dopiero zaczynając ją czytać zorientowałam się, że były poprzednie. Trochę się wystraszyłam rozpoczynania serii od środka, jednak szybko się przekonałam, że nie ma czego się bać. Historia od pierwszych stron jest zrozumiała. Najważniejsze fakty są przypominane, a niektórych można się domyślić.

Kiedy uporałam się ze swoim pierwszym lękiem, to mogłam skupić się w pełni na książce. Po pierwszych pięćdziesięciu stronach stwierdziłam, że jest to książka, której potrzebowałam. Lekka, momentami zabawna historia sprawiła, że zrelaksowałam się podczas czytania. Co chwila zastanawiałam się na jaki jeszcze pomysł wpadną bohaterki, a potrafiły wymyślić naprawdę zaskakujące rzeczy.

„Poszukiwani, poszukiwany” to trzecia część cyklu napisanego przez panią Małgorzatę Falkowską o zwariowanych przyjaciółkach, które zaskakiwały mnie swoimi pomysłami. Czytanie tej książki było dla mnie czystą przyjemnością i koniecznie muszę sięgnąć po poprzednie części. Czuję, że będzie to przednia zabawa.

Ocena 5/6 

9 komentarzy:

 1. Przyznam, że nie znam tego cyklu. Lubię tego typu klimaty, więc może się skuszę na jego pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem i czytałem o tym cyklu. Ciekawa ta recenzja, będę miał na uwadze. Pozdrawiam po dość aktywnym dniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji poznać tego cyklu, ale będą miała jego lekturą na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie mam w planach tej serii, ale nie wykluczam, że kiedyś może po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii, mam tyle książek przed sobą, że tej na pewno teraz nie przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cała seria jeszcze przede mną, ale zapowiada się lekko i zabawnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zwariowane przyjaciółki" - brzmi dobrze :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli aż chce się wracać do poprzednich serii, to znaczy, że to dobra opowieść :)

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasem i takie książki są potrzebne, więc zapisuję tytuł z uwagą, że to część serii :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!