piątek, 15 października 2021

Cudze grzechy - Daria Orlicz

Czasem płacimy za cudze grzechy. Czasem zostajemy uwikłani w coś, co okazuje się największym koszmarem naszego życia. Kilka tygodni po pełni sezonu z niewielkiego ośrodka wczasowego znika kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Jej mąż, który spał tuż obok, dopiero rano zauważył, że żony nie ma w wynajętym domku. Śledczy ustalają, że wsiadła do czekającego w pobliskim lasku samochodu, dalej ślad się urywa.  W tym samym czasie w Trójmieście aspirant Jeremi Jaromirski próbuje ustalić, kto wrobił jego dawnego przyjaciela w ciężkie pobicie przyrodniej siostry. Trop prowadzi do światka szemranych interesów, wielkich pieniędzy, nocnych klubów i narkotyków.
 
 
 
 

Kilka dni temu skończyłam czytać książkę „Drapieżcy”, czyli trzecią część cyklu „Stracone dusze” autorstwa Darii Orlicz. Już dzisiaj ukończyłam koleją część, czyli „Cudze grzechy”. Byłam bardzo ciekawa kontynuacji. Seria stworzona przez panią Orlicz wciągnęła mnie i poczułam, że może się ona stać jedną z moich ulubionych. Z wielką ochotą na dobrą lekturę zabrałam się za czytanie książki „Cudze grzechy”.

Książka „Cudze grzechy”, tak jak poprzednie części, zainteresowała mnie już od początku. Nie mogłam się doczekać, aby zobaczyć jak rozwinie się akcja. Tym razem dostałam łagodniejszą historię, bez drastycznych scen, które były w poprzedniej części. Jednak książka nadal była ciekawa. Miałam okazję poznać bliżej policjantkę, która pojawiła się już w poprzednich tomach. Dowiedziałam się nie tylko o jej rodzinie i ich problemach, ale także jak wyglądało jej życie dwadzieścia lat temu i jak sprawy z przeszłości łączą się z teraźniejszością.

„Cudze grzechy” to kolejna bardzo dobra książka od Darii Orlicz. Jestem już ciekawa jakie wątki zostaną poruszone w kolejnej części. Cykl „Stracone dusze” zaskakuje mnie z każdą kolejną częścią i mam wrażenie, że kolejne tylko potwierdzą moje dobre zdanie o twórczości Orlicz. Jeśli macie ochotę na dobre kryminały, to zdecydowanie zainteresujcie się tą serią.

Ocena 5/6

10 komentarzy:

 1. Rzadko sięgam po taką tematykę - czasem robię wyjątki. Tym razem jednak chyba spasuję . Ale zaciekawiła mnie Twoja recenzja. Musiałbym sięgnąć po początek cyklu :) Pozdrawiam, miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę serię mam dopiero w planach zacząć czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię całą tę serię Kasi. Jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa seria, może bym przeczytała...😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja bardzo zachęcająca. Sam opis fabuły niezły. Myślę, że mogłoby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam do nadrobienia poprzednie części tej serii zanim sięgnę po tą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kryminały to zdecydowanie mój gatunek. Zapisuję sobie tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!